Logo

Jak si děti představují vysněnou ZŠ?

Ilustrační foto

Soutěž “Jak si děti představují svoji vysněnou školu?” proběhla na všech základních školách na Desítce od poloviny ledna do poloviny března. Každý žák, žákyně, a dokonce skupina žáků měli možnost poslat do soutěže své nápady téměř v jakékoliv formě a podobě. Ať už šlo o kresby, modely, eseje, fotografie či videa.

Porota složená z pedagogů, zástupců PedF UK katedry výtvarné výchovy a zástupců společnosti Společnost pro kreativitu ve vzdělávání, o.p.s. si nakonec vybrala z kategorie:

  1. 2D - Vysněná třída - Ester Šaróková, Škola, která tě vezme na cestu časem - Natálie Sušilová, Naše představa vysněné školy - Kseniia Solina, Anna Tejklová, Brigita Zemanová, Magdalena Šašková, Karla Balínová, Emily Rodingerová, Františka Hovorková, Natálie Suchánková, Nikol Čížková, Nikol Strnadová, Daniel Rousek
  2. 3DRelaxační patro (3D TISK) - Aneta Brandejsová, Škola na stromě - Eliška Macková a Markéta Sádlová, Základní škola AQUA - Šárka Wildová, Magdalena Lojdová, Lucie Švejcarová
  3. Fotografie - Vysněná škola - Anna Stružská, Zelená škola - Lucie Formánková, Škola plná sourozenců - žáci ZŠ Eden
  4. Video - Farma - 5. A ze ZŠ Olešská, ZŠ Eden - třída 9.C, Hrad - 5. A ze ZŠ Olešská
  5. Psaný projev - Pozor, přijde inspektor!, - Nikola Čechová, Naše ideální škola - Viktorie Chaloupková a Bergen Roos, Etapa dvě - Jirka Pekárek

“V dnešním světě moderních technologií je kreativita jednou z nejdůležitějších vlastností. A na všech dílech, které k nám dorazily, vidíme, že děti na Desítce kreativní jsou. Myslím, že se u nich můžeme inspirovat,” říká Ondřej Počarovský, radní pro oblast školství z TOP 09. 

“Základní školy dostávají řadu zpětných reakcí, od rodičů, od zřizovatele, od ministerstva, ale často se zapomíná na ty možná nejdůležitější, tedy na samotné žákyně a žáky. Chtěli jsme to napravit a jasně ukázat, že nás jejich názor zajímá. Chci všem dětem poděkovat za jejich nápady a všem učitelům a učitelkám za to, že nám soutěž vůbec pomohli zrealizovat. Budeme dělat vše pro to, aby podle představ dětí byla nejen nová Základní škola V Olšinách, ale všechny desítkové školy,” dodává radní Počarovský. 

Slavnostní předání cen dětem proběhlo v rámci Dne dětské knihy. Nejlepší díla byla oceněna knihami, audioknihami a čtečkami knih. Nejlepší díla najdete v galerii a také se o nich zmíníme v měsíčníku naší městské části.

Jeden z vítězných nápadů

V soutěži děti využili i populární Minecraft
Kreativitě se meze nekladly